БалканБалкан.Портал

Во БиХ очекуваат економски раст од 3,8 за следните три години

Во БиХ, во следните три години се очекува економскиот раст да продолжи со просечна стапка од 3,8 проценти на годишно ниво, според перспективите за БиХ 2020-2022 година на Дирекцијата за економски планирање (ДЕП) на БиХ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close