0_Спорт.ПорталФудбал

Влахо: Подобра реализација и дојде победата

Фудбалерите на Работнички ја остварија првата победа во новата сезона од Првата лига, совладувајќи го Шкупи со 2:0 во второто коло. На домашен терен, тимот преводен од тренерот Александар Влахо одигра квалитетен натпревар, го подобри нивото на реализација на шансите и стигна до заслужен триумф.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close