0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Влада: Затворени правно формалните аспекти од Охридскиот рамковен договор

Влада ги затвори правно формалните аспекти од Охридскиот рамковен договор. Оваа одлука е донесена на денешната 149. седница владина седница. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close