ХроникаХроника.Портал

Викендот исклучени од сообраќај 77 возачи, 201 управувале со брзина поголема од дозволената

Во текот на изминатите денови (16,17 и 18.08.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано е дека 201 возач управувалe возило со брзина поголема од дозволената.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close