Политички партии

Велковски: Почнува инвестициски циклус од 5 милијарди евра за да го забрза растот и напредокот

Позитивните економски резултати, растот и развојот и реализацијата на мерките кои обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните создававаат силна економија, шанса за сите граѓани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close