Дописници МКДОпштински вести

Велешките училишта се подготвуваат за старт на новата учебна година

На 12 дена пред стартот на новата учебна година во Велес и велешко во некои од училиштата се средуваат училниците и другите простории и се извршуваат поправки на инвентарот. Готови се и проектите за градежни зафати на нова училишна зграда во село Клуковец и изградба на топловоден систем во училиштето во село Бузалково. Во ова подрачно училиште деновиве беа извршени лимарско - браварски работи, замена на искршени стакла и дотраени внатрешни врати, а беа санирани и подните подлоги.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close