0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Varviciotis: E ndjekim çdo hap të Shkupit

Paraqitja e irredentizmit dhe shkelja e sundimit të së drejtës mund të ketë ndikim të drejtpërdrejtë mbi procesin qasës në BE për shtetin fqinj, ka thënë ministri alternativ për Punë të Jashtme të Greqisë, Miltiadis Varviciotis në intervistën për gazetën greke "Real njuz" dhe shton se qeveria aktuale greke "e ndjek çdo hap të qeverisë së Shkupit", bën të ditur korrespondentja e MIA-s në Shkup.

Back to top button
Close