РезултатиФудбал

Вардар го доби градското дерби со Работнички

Фудбалерите на Вардар ја постигнаа првата победа во новата сезона од Првата лига, откако попладнево го совладаа Работнички со 2:0.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close