Svet.SlajderСветСвет.Портал

Јужна Кореја го суспендира договорот за размена на разузнавачки податоци со Јапонија

Јужна Кореја соопшти дека го поништува договорот за размена на разузнавачки податоци со Јапонија, со што судирот поради историските прашања и трговијата би можеле дополнително да ескалираат и да се намали безбедносната соработка за прашањата за Северна Кореја

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close