Дописници МКДОпштински вести

Утре и задутре дезинсекција против крлежи во Куманово

Утре и задутре на подрачјето на Куманово, стручни екипи  ќе извршат дезинсекција против крлежи, информираа од општина Куманово. Со дезинсекцијата ќе бидат опфатени јавните зелени и цветни површини во градот, со акцент на зеленилото покрај градскиот кеј, јавните институции и установи, плоштадот и градските паркови. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close