0_Македонија.ПорталПолитика

Усвоена одлуката за финансирање на проектите за изградба на гасоводите на делниците Гостивар-Кичево и Свети Николе-Велес

Владата на денешната 150-та седница ја разгледа и усвои информацијата за динамиката и финансиските средства за реализација на проектите за изградба на магистрални гасоводи на делниците Гостивар-Кичево и Свети Николе - Велес.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close