0_Македонија.ПорталОпштество

Усвоена Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители

Владата на денешната 150.седница ја усвои Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители во Државното правобранителство на Република Северна Македонија, соопшти владината прес-служба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close