Дописници МКДОпштински вести

Уништени половина од 120 брези во кумановската населба „Карпош“

Речиси половина од 120 брези насадени лани во кумановската населба „Карпош“ се уништени, информираа денеска надлежните од кумановското претпријатие „Чистота и Зеленило“. Брезите ги насадија екипите на „Чистота и Зеленило“ лани во есента во рамки на акцискиот план на општина Куманово како дел од мерките за намалување на аеро-загадувањето.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close