Svet.SlajderСветСвет.Портал

УНХЦР: Повеќе од половина деца бегалци не одат во училиште

Повеќе од половина деца бегалци низ светот не одат во училиште, објави денеска УНХЦР.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close