0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Јунајтед понудил 82 милиони фунти за Кулибали во последните денови од трансфер прозорецот

„Црвените ѓаволи“ очајно бараа квалитетен централен дефанзивец во срцето на својата одбрана, која дозволи 54 гола на 38 натпревари во Премиер лигата. Главните опции беа Кулибали, како и Хари Мегваер од Лестер, кој на крајот беше привлечен за 80 милиони.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close