0_Спорт.ПорталФудбал

Њукасл му го расипа јубилејот на Покетино

Тренерот на Тотенхем, Маурицо Покетино денес прослави јубилеј. Тој го предводеше Тотенхем на натпревар на кој по 500-ти пат ја вршеше тренерската функција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close