0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Тутунски комбинат Прилеп очекува да ја заврши годината со добивка

Според досега остварените резултати и проекциите се очекува  Тутунски комбинат АД Прилеп кој со децении беше еден од најголемите загубари во држвава, на крајот на годинава да покаже добивка, првпат после 20 години, соопшти денескаТКП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close