Дописници МКДОпштество

Тутунски комбинат Прилеп очекува да ја заврши годината со добивка

Тутунски комбинат АД Прилеп по 20 проблематични години, последниве пет години успеа да го стабилизира своето работење и интензивно да се трансформира во ефикасна и модерна фабрика за производство на цигари и тутун во земјата. Според досегашните остварени резултати и проекции Комбинатот очекува дека на крајот на оваа година да покаже добивка, прв пат по 20 години, информираат од оваа компанија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close