Sport.SlajderФудбал

Тухел: ПСЖ не смее да го пушти Нејмар без соодветна замена

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел по поразот од Рен (1:2) во второто коло од францускиот шампионат, повторно го сподели своето мислење за судбината на напаѓачот Нејмар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close