BotëBotë.Portal

Tramp: Kina tërheqë ushtri drejt kufirit me Hong-Kongun

Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi se Kina po i lëvizë trupat drejt kufirit me Hong-Kongun, ku tashmë për të dhjetën javë po zhvillohen protesta antiqeveritare, dhe ku sot u shkaktua konflikt mes policisë dhe demonstruesve në aeroportin ndërkombëtar.

Back to top button
Close