Svet.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници СветСветСвет.Портал

Трамп им нареди на американските компании да заминат од Кина

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска преку Твитер им нареди на американските компании да ја напуштат Кина, откако Пекинг возврати со царини за стоки од САД во вредност од 75 милијарди долари, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close