СветСвет.Портал

Трамп ќе го задржи Пенс за свој потпретседател во трката за втор мандат

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера изјави дека ќе го задржи потпретседателот Мајк Пенс за свој кандидат, кога во ноември следната година ќе ја бара поддршката за реизбор на функцијата. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close