0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Традиционална манифестација „Денови на Св. Мајка Тереза“ во Скопје

Граѓанската асоцијација „Скопјанката Мајка Тереза“ по 20. пат ја организира манифестација „Денови на Св. Мајка Тереза“, која годинава е под знакот на 109 – годишнината од нејзиното раѓање и која традиционално се одвива од 26 август до 5 септември.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close