0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Телефонски разговор Заев -Хан: Во брза и ефикасна постапка институциите да ги расчистат актуелните случаи

Институциите се должни во ефикасна постапка да ги расчистат актуелните случаи и без одлагање да ги процесуираат предметите за незаконското прислушување од минатото, констатирале премиерот Зоран Заев и комесарот на Европската унија за преговори, добрососедство и проширување, Јоханес Хан, во телефонски разговор вчера попладне, соопшти владината прес-служба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close