0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Судири меѓу демонстрантите и полицијата во Хонгконг

Судири меѓу демонстрантите и полицијата избија денеска во Хонгконг, кога полициски групи опремени со штитови и гумени палки започнаа операција за растерување на насобраниот народ во континенталниот дел на енклавата, објавија локалните медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close