Избрано

Стравот на Хрватска од германската економска слабост

Во Германија има сѐ повеќе показатели дека економскиот раст забавува. Дури има и назнаки за можна криза. Тоа би можело да се одрази негативно и врз земјите економски ориентирани кон Германија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close