0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоВидео изјаваПолитикаХроникаХроника.Портал

Стефанова: Од самиот старт се оградувам од Јанева

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање до денес и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на постапките, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close