0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваПолитикаХроникаХроника.Портал

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја“ застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close