БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба Помпео-Вучиќ во ОН

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на маргините на дебатата на Советот за безбедност на ОН има планирано средба со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close