Дописници МКДОпштински вести

Спроведена акција за заловување кучиња скитници во Македонска Каменица

Врз основа на договорот склучен со ветеринарната служба од Куманово, во Македонска Каменица се спроведе уште една акција за заловување кучиња скитници. Со акцијата беа опфатени неколку локации во централното градско подрачје, како и во неколку населени места.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close