0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Спасовски бара од Антикорупциска да ги истражи обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ против него

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски до Државната комисија за спречување корупција денеска барање да се испита комплетно целиот случај во врска со негова наводна инволвираност во инвестиција на компанија во Куманово за што го обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои тој веќе ги демантираше, а со цел, како што рече, да се утврдат фактите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close