Svet.SlajderСветСвет.Портал

Советот за безбедност на ОН бара воздржаност од сите страни во Кашмир

Членките на Советот за безбедност на ОН сметаат дека Индија и Пакистан треба да се воздржат од еднострано дејствување околу спорниот регион Џаму и Кашмир, изјави денеска кинескиот амбасадор на Светската организација Џанг Ѓун, по состанокот на СБ за состојбата во тој  регион.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close