Состојба на патиштата

Состојба на патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.   Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар - Тетово во времетраење од 2 дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close