0_Македонија.ПорталМКДОпштествоСостојба на патиштата

Сообраќајот по суви коловози, на ГП Богородица се чека до 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози и има зголемена фрекфенција на возила на ГП Богородица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close