Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Солберг постави ултиматум до коалициските партнери

Премиерката на Норвешка и лидерка на Конзервативната партија Ерна Солберг достави рок до помалите коалициски партенри да се изјаснат за останување во Владата

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close