Дописници МКДОпштински вести

Собрани 74 крвни единици во летната крводарителска акција во Велес

Вкупно 74 крвни единици се собрани на првиот ден од дводневната 26-та по ред летна крводарителска акција во Велес што ја организира Општинскиот Црвен крст во соработка со Институтот за трансфузиона медицина од Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close