0_Магазин.ПорталДописници СветЗанимливости

Со windsurf 81-годишна Гркинка ќе се обиде да влезе во Гинисовата книга на рекорди

Сега, на 81 година, решив да исполнам еден мој стар сон, вели Анастасиа Геролимату, од грчкиот остров Кефалониа, која денеска ќе се обеди да влезе во Гинисовада книга на рекорди, поминувајќи 18 наутички милји со windsurf, jави дописничката на МИА од Атина

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close