0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Со нетрадиционална „народна“ фарма против климатските промени

Свињи се тркалаат во калта, крави пасат трева, кокошките шетаат во овоштарникот ... ова е идилична слика од холандска фарма која не е толку традиционална како што изгледа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close