БалканБалкан.Портал

Словенечката полиција предупредува на нагол пораст на илегалните преминувања

Бројот на нелегални преминувања на границата во Словенија е во голем пораст оваа година, објави денеска словенечката полиција, посочувајќи дека најголем број илегални мигранти доаѓаат од Пакистан, Алжир и Авганистан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close