Дописници МКДОпштински вести

Скопјанец загинал при сеча на дрва во Брајчино, ресенско

СВР-Битола информира дека во текот на вчерашниот ден, при сеча на дрва во ресенското село Брајчино, животот го загубил 27 годишниот И.С. од Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close