0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Сите резултати во Лига Европа

Од нашите претставници, Шкендија беше елиминирана од Дуделанж и со тоа ги заврши своите настапи во европските натпреварувања.

Рига, 2 август 2019 (МИА) – Повеќето од реванш натпреварите од второто прелиминарно коло во Лигата на Европа се одиграа вечерва.

Од нашите претставници, Шкендија беше елиминирана од Дуделанж и со тоа ги заврши своите настапи во европските натпреварувања.

Големите фаворити немаа проблеми. Торино, Ајнтрахт (Франкфурт), Еспањол, Волверхемптон, АЗ Алкмар и Глазгов Ренџерс се во следната фаза.

Сите резултати во Лига Европа:

Астана – Санта Колома 4: 1 (Вкупен резултат 4:1)
Ордабаси – Млада (Болеслав) 2:3 (Вкупен резултат 3: 4)
Каират – Апоел (Бер Шева) 1: 1 (Вкупен резултат 1: 3)
Виторул – Гент 2:1 (Вкупен резултат 5: 7)
КуПС – Легија (Будуќност) 1: 0 (Вкупен резултат 4: 1)
Универзитатеа (Крајова) – Хонвед 0: 0 (3: 1 по пенали)
Рига – Пиаст (Гливице) 2: 1 (Вкупен резултат 4: 4)
Левски – АЕК (Ларнака) 0: 4 (Вкупен резултат 0: 7)
Дебрецен – Торино 1: 4 (Вкупен резултат 1: 7)
Хакен – АЗ Алкмар 0: 3 (Вкупен резултат 0: 3)
Шериф – Партизан (Тирана) 1: 1 (Вкупен резултат 2: 1)
Лиепаја – Норчепинг 0: 1 (Вкупен резултат 0: 3)
Малме – Домжале 3: 2 (Вкупен резултат 5: 4)
Вадуз – МОЛ Фехервар 2: 0 (Вкупен резултат 2: 1)
Клаксвик – Луцерн 0: 1 (Вкупен резултат 0: 2)
Зрињски – Утрехт 2: 1 (Вкупен резултат 3: 2)
Атромитос – Дунајска Стреда 3: 2 (Вкупен резултат 5: 3)
Јаблонец – Пјуник 0: 0 (Вкупен резултат 1: 2)
Макаби Хаифа – Стразбур 2: 1 (Вкупен резултат 3: 4)
АЕЛ (Лимасол) – Арис (Солун) 0: 1 (Вкупен резултат 0: 1)
Аполон (Лимасол) – Шамрок Роверс 3:1 по прод. (Вкупен резултат 4: 3)
Лудогорец – Валур 4:0 (Вкупен резултат 5: 1)
Брендби – Лехија (Гдањск) 4:1 по прод. (Вкупен резултат 5: 3)
Напредок – Ренџерс 0: 0 (Вкупен резултат 0: 2)
Есбјерг – Шахтјор 0: 0 (Вкупен резултат 0: 2)
Олимпија (Љубљана) – Малатијаспор 0: 1 (Вкупен резултат 2: 3)
Гзира Јунајтед – Вентспилс 2:2 (Вкупен резултат 2: 6)
Штурм (Грац) – Хаугсунд 2: 1 (Вкупен резултат 2: 3)
Ајнтрахт (Франкфурт) – Флора 2: 1 (Вкупен резултат 4: 2)
ФКСБ – Алашкерт 2: 3 (Вкупен резултат 5: 3)
Линфилд – ХБ Торсхавн 1: 0 (Вкупен резултат 3: 2)
Осијек – ЦСКА Софија 1: 0 (3:4 по пенали)
Абердин – Чихура 5: 0 (Вкупен резултат 6: 1)
Спартак (Турнава) – Локомотив (Пловдив) 3: 1 (Вкупен резултат 3: 3)
Крсусејдерс – Вулверхемптон 1: 4 (Вкупен резултат 1: 6)
Виторија (Гимараеш) – Јунес Еш 4: 0 (Вкупен резултат 5: 0)
Партизан – Консакс Кеј 3:0 (Вкупен резултат 4: 0)
Стјернан – Еспањол 1:3 (Вкупен резултат 1: 7)

Од среда:

Чукаричи – Молде 1:3 (Вкупен резултат 1: 3)

Од вторник:

Ред Импс – Арарат-Ерменија 1: 2 (Вкупен резултат 1: 4)
Судува – Тре Пене 5-0 (Вкупен резултат 10:0)
Дуделанж – Шкендија 1: 1 (Вкупен резултат 3: 2)
Фероникел – Слован (Братислава) 0: 2 (Вкупен резултат 1: 4).

Таг
Back to top button
Close