СветСвет.Портал

Сириската војска ги опколи бунтовниците во покраината Хама

Сириската војска опколи повеќе населени места во внатрешноста на северозападната покраина Хама, и напредувајќи преку џебот на бунтовничката територија, јави Фена, повикувајќи се на државната ТВ станица Икбарија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close