Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сириската армија воспостави контрола врз северниот дел на покраината Хама

Сириската армија од денеска целосно го контролира северниот дел на покраината Хама, првпат од 2012 година, јавија сириските државни медиум

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close