БалканБалкан.Портал

Силен земјотрес во Турција

Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтерова скала го погоди западниот дел на Турција, соопштија сеизмолозите.

Анкара, 8 август 2019 (МИА) – Земјотрес со интензитет од шест степени според Рихтерова скала го погоди западниот дел на Турција, соопштија сеизмолозите.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета при потресот. гт/

 

Таг
Back to top button
Close