СветСвет.Портал

Силен земјотрес на Маријанските острови

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала ги потресе Маријанските острови  во Тихиот океан, соопшти Американскиот институт за геолошки истражувања. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close