БалканБалкан.Портал

Швајцарија суспендираше враќање мигранти во Хрватска

Швајцарскиот федерален управен суд го суспендираше враќањето на баратели на азил и мигрантите според Даблинската конвенцијата во Хрватска, поради полициското насилство врз бегалците.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close