0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Шумски пожар меѓу скопските села Буковиќ, Раовиќ и Ласкарци

Шумски пожар избувна изутринава околу 10 часот на непристапен терен над скопското селото Буковиќ, меѓу селата Буковиќ, Раовиќ и Ласкарци. Опожарена е дабова и деградирана шума, информира за МИА заменик-командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Звонко Томески. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close