Граѓански секторДописници МКДОпштински вести

Штипскиот Црвен Kрст со нови донации за семејството Мемет

Тимот на ОО Црвен Kрст Штип на Меѓународниот дена на хуманоста собира нови донации за 11 членото  семејството Мемет, на кои пожар им го пеплоса домот во селото Лакавица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close