Дописници МКДОпштински вести

Штипјани даруваа крв за потребите на Трансфузиологија

Жителите на Штип денеска даруваа крв за потребите на Одделението за трансфулзиологија во Клиничка болница - Штип. Акцијата ја организираше Општинската организација на Црвениот крст за потребите на ова одделение, кое во текот на летото има зголемена потреба од крвни единици.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close