EvropëEvropë.Portal

Shojgu: Nuk dëshirojmë ta frikësojmë SHBA-në, fluturimet e bombarduesve ishin planifikuar

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergej Shojgu sot deklaroi se bombarduesit strategjikë rusë "Tupoljev 160" javën e kaluar kryen fluturime të planifikuara deri në rajonin autonom të Çukotskit dhe potencoi se qëllimi nuk ka qenë frikësimi i SHBA-së.

Back to top button
Close